יום ד', כג’ בסיון תשע”ט.
"הביאו לי את יהודי אתיופיה" נשמעה הקריאה והחל המבצע הגדול. צפו ותהנו.
קרא עוד...
30 שנה עברו והתלמידים זוכרים ומזכירים. האינתיפאדה הראשונה ששינתה את כללי המשחק. צפו ותהנו.
קרא עוד...
לרגל 100 שנה לתפיסת המחתרת הכינו התלמידים סרטון נחמד
קרא עוד...
הרב אוהד, בשיתוף תלמידי כיתה ו יוצרים כתבות קצרות על מושגים משמעותיים בהיסטוריה.והפעם - 30 שנה לפרוץ האינתיפאדה הראשונה.צפייה מעשירה ומהנה!
קרא עוד...
הרב אוהד, בשיתוף תלמידי כיתה ו יוצרים כתבות קצרות על מושגים משמעותיים בהיסטוריה.והפעם - ליל הבדולח.צפייה מעשירה ומהנה!
קרא עוד...
השנה מוביל הרב אוהד פרויקט בהיסטוריה - "היום לפני" . בפרויקט זה התלמידים בוחרים מכינים ומציגים אירוע הקשור לחגיגות ה70 שנה למדינת ישראל בשבוע בו האירוע התקיים.האירוע הראשון - הצהרת בלפור. קבלו אותו :
קרא עוד...
תרגיל מחוזי ללמידה מרחוק בשעת חירום - תשע"ח תלמידים יקרים,השבוע - יתקיים תרגיל למידה מרחוק בשעת חירום.בתרגיל זה על כל תלמיד להיכנס לקישור המופיע בשכבה שלו ולבצע את המשימה. שימו לב, הקישור מוביל לאתר אופק מטח - יש להזדהות באמצעות סיסמאות ההזדהות האחידה שקיבלתם.. בהצלחה :)
קרא עוד...
למי שלא הספיק לקרוא את העיתון הממוחשב האחרון,כנסו ללינק המצורףתהנו!
קרא עוד...
שלום לכולם,מצורף העיתון הממוחשב השני של השנה,בעיתון תוכלו לקרוא על הנעשה בבית הספר.
קרא עוד...
השנה ערכנו בבית ספרינו שבוע מתמטיקה חוויתי בסימן 70 שנה למדינת ישראל. כל שכבת גיל השתתפה בפעילויות מתמטיות מגוונות. כתות א-ג התנסו בפעילויות תנועתיות וקוגנטיביות חד שכבתיות סביב מספר שבעים. בכתות ד תלמידים התעסקו בקיפולי נייר – הרכבה של פלקסגונים חגיגיים עם סמלים ישראלים.כתות ה-ו וגם צוות המורים התנסו בפעילות מרתקת של "קופסאות בריחה" (רעיון של חדרי בריחה) בנושא המצאות ישראליות וחידות מתמטיות.השבוע עבר בהצלחה רבה, הרגשה כיפית אצל בקרב תלמידינו והשאיר טעם של עוד...תודה רבה לצוות מתמטיקה בהובלתה של המורה מרים!
קרא עוד...
ב-26.2.18 התקיים ביקור של מנכ"לית קרן קר"ב בנוכחות של מנהלת אגף החינוך גב' אילנה נולמן ורכזי תוכנית אזוריים. בביקור, האורחים הוזמנו להתרשם משיעורים של תוכנית רובוטיקה בניצחוה של המורה נלי ותוכנית ארכאולוגיה בליווי של המורה אנה.בנוסף תלמידינו הציגו בכבוד מספר תערוכות וביניהם:- תערוכת חקר המדע והחלל בנושא מערכת השמש וחקר הכוכבים שהכינו במסגרת תוכנית אסטרונומיה.- בתערוכת רובוטיקה תלמידי כתות ד-ו הציגו והסבירו על רובוטים שבנו ופיתחו אותם בעצמם! - במסגרת שיעורי ארכאולוגיה תלמידים בנו והציגו דגמים של בית הבד ודגם של שכינתו של האדם הקדמון
קרא עוד...
בשבוע החמ״ד אירחנו בבית הספר את ילדי הגנים. במסגרת תוכנית מעברים ילדי הגנים הגיעו לפעילות משותפת עם תלמידי כיתות א-ב. התרגשו מאוד לפגוש את הילדים והצוות של הגן. התלמידים נהנו מפעילות בנושא 70 שנה למדינה. שמעו את הסיפור ״החלום שלי״ וחלמו בעצמם חלומות...בהמשך ציירו ושיחקו ביחד. היה מפגש מהנה.ביום שישי האחרון ביקרנו ילדי כיתה א׳ בגן. ערכנו קבלת שבת משותפת ולמדנו על הרב גץ, הילדים התרגשו ונהנינו מאוד לחזור לגן.
קרא עוד...
תלמידי כיתות ה' – ו' השתתפו בחידון התנ"ך העירוני שנערך בהיכל התרבות, תלמידינו השקיעו שעות רבות בלימוד התנ"ך על בוריו מעבר ללימוד המשותף, וחיזקו את הקשר שלהם לספר הספרים - לתנ"ך שלנו. בזכות עמלם גם ראו פירות במעשי ידיהם וזכו במקומות הראשונים. במקום הראשון- זכה הזוג נטע לקס ותהילה פריאל ובמקום השני זכה הזוג אברהם הוכהאוזר ובניה שרעבי.
קרא עוד...
לקראת חג הפסח התקיים כינוס הורים בו עברנו יחד על ההגדה של פסח, ויחד הצגנו רעיונות ודרכים להעשרת ליל הסדר, והפיכתו למרתק, מעמיק, מסקרן ומהנה עבור הילדים. יישר כח ליעל מייזלס על הרעיונות הנהדרים!
קרא עוד...
לראשונה בבית חינוכנו, התקיים טיש , ערב מלווה מלכה, כהכנה לחג הפורים. אירוע זה התקיים במוצ"ש הסמוך לחג, והחל בלימוד הורים וילדים. לאחר מכן, לווה בדברי תורה וכן שירה ונגינה ע"י משפחת בר אור. כל זאת סביב שולחן ערוך ומלא בכל טוב. זכינו לאווירה מיוחדת של התעלות רוחנית ושמחה. ישר כחכם הורים יקרים על נוכחות מרשימה עם ילדיכם המתוקים. ללא ספק חוויה זו תזכר לעוד ימים רבים.יישר כח לשרה נבנצל על דברי התורה העמוקים, ולאיתן ואלעד בר אור על הנגינה שמלהיבהוהמשמחת.
קרא עוד...
ביום שישי ר"ח חשוון נערך לימוד בחברותות על הרב גץ - הדמות השנתית של החמ"ד. בשנה זו נעמיק את ההיכרות והידע על הרב, פועלו ותרומתו במישורים השונים.
קרא עוד...
לימוד תלמוד ישראלי ממשיך ובגדול.גם השנה התלמידים מגיעים בהפסקות ולומדים מהתלמוד הישראלי בהובלת כיתה ה1.המתמידים זוכים בפרסים ובצמידי השתתפות.
קרא עוד...
בין הפעילויות הרבות שנעשות במשך השנה ע"י צוות בית הספר, עסקנו השנה בחידון המשנה הבית ספרי ה-17 בנושא "מסכת ברכות" בסימן 70 שנה למדינה ולדמותם המיוחדת של הרב יהודה מאיר והרבנית אסתר גץ זצ"ל. במשך השנה תלמידנו עסקו בלימוד מעמיק ונרחב בנושאי החידון, ובראש חודש סיוון נבחנו 15 התלמידים שהעפילו לשלב הפומבי. החידון הפומבי נערך ברוב פאר והדר, באולם "אשכול הפיס" והתלמידים הציגו ידע נרחב. יישר כוח לזוכים במקומות הראשונים: במקום הראשון- ישראל שטיין במקום השני- נריה בר אור ובמקום השלישי- מלאכי שרעבי.
קרא עוד...
לרגל 70 שנה למדינת ישראל- בשכבות ג'-ד', יחד עם ההורים, עברנו מתחנה לתחנה בבית הספר, עד שהגענו אל האור! בכל תחנה נאלצנו להתמודד עם משימה הקשורה לארץ ישראל: פענוח ראשי תיבות צה"ליות ומציאת הכומתה המתאימה לכל פלוגה, מיקום ערים בישראל על גבי מפה אילמת לאחר זיהוי המקום מתוך שיר, עברנו במבוך מילים עבריות, שחקנו במשחק זיכרון של המצאות ישראליות ואפילו שחזרנו את התמונה המפורסמת של הרצל במרפסת! בסיום התחרות, התפצלנו כל כיתה עם המחנכת שלה, שיחקנו קהוט והתפנקנו בסופגניות טריות וטעימות.אזור קבצים מצורפים
קרא עוד...
במסגרת הלימוד וההכרות עם "קיבוץ הגלויות" בארץ ישראל, סיפר המורה לידיה לתלמידי שכבת ג-ד את סיפורה האישי.היה מרתק!המורה לידיה, תודה על החשיפה :)מעריכים ואוהבים,משפחת "אור זבולון".
קרא עוד...
הנושא השנתי - ע' לציון
קרא עוד...
ביום שלישי, כ"ט סיון, 12.6.18 נערך בבית הספר יום שיא בנושא 70 שנה למדינה. האירוע כלל חדר בריחה מיוחד שהורכב מתחנות שפוזרו בכיתות השונות, תערוכת דגמי המצאות של התלמידים, דוכני מזון עבודת ידם של וועד ההורים הבית ספרי, והדובדבן שבקצפת - "פלאש מוב" בית ספרי. כל תלמידי בית הספר השתתפו בריקוד מיוחד ומרהיב. כולנו כאחד!יישר כח לצוות בית הספר על הפקת אירוע משמעותי, ייחודי, מהנה ומגבש!
קרא עוד...
"הקבלת פני רבו" – לקראת סוף השנה זכינו בביקורו המיוחד של כבוד הרב הראשי לישראל הרה"ג דוד לאו שליט"א. בביקורו האיר עיננו בתורה ולימד אותנו על חשיבות התורה ואורה המשפיעים עלינו ועל כל העולם כולו. תלמידנו התרגשו מאוד וקיבלו אותו בשמחה ובכבוד גדול. יישר כוח לכל העוסקים במלאכת הקודש. שנזכה להמשיך ולחזק את הקשר של ילדינו לתורה ומצוותיה שהיא המאירה את דרכנו ומעשינו.
קרא עוד...
תודה רבה לשכבת ו על טקס משמעותי. ניכר שהשקעתם. ביצעתם את תפקידכם באופן יוצא מן הכלל. הטקס היה ראוי ומכבד.תודה לבנות כיתה ג ולבנות השירות על הריקוד, ולמקהלת בית הספר שממשיכה לרגש אותנו.
קרא עוד...
"מרוץ הצבי" הוא שמה של תחרות כתיבת סיפורים של ילדי החמ"ד ע"ש צבי כורך ז"ל, מייסד תכנית"עופרים". בשבוע שלפני פסח, התקיים בירושלים טקס מרשים ומרגש, בו חולקו תעודות ופרסים לזוכים בשלב הארצי של תחרות כתיבת הסיפורים. זכינו גם אנו, משפחת אור זבולון, שתלמידתנו היקרה, עילי חדד מכיתה ב'1,תייצג אותנו בכבוד בסיפורה המקסים, מפרי עטה: "התחפושת של יוני". כל הכבוד עילי! גאים בך!
קרא עוד...
במסגרת שבוע החמ"ד התקיים יום סבב"א מרגש ומיוחד. שמחנו לפגוש משפחות רבות מאוד שלקחו חלק בפעילות, ושבילו שעתיים קסומות של מפגש פנים אל פנים של הסבים הסבתות והנכדים.כי אור זבולון זו משפחה – ועכשיו גם עם הסבים והסבתות!
קרא עוד...
השנה בית ספרינו אירח את אליפות המועצה האזורית שומרון בכדורגל. מעל 10 נבחרות מבתי ספר שונים השתתפו בטורניר,והציגו משחק איכותי, ערכי וכשרוני. ברכות לנבחרת הכדורגל שלנו , המורכבת מתלמידיכיתות ה' – ו' שהעפילה עד חצי הגמר.
קרא עוד...
תלמידים יקרים,מוזמנים להיכנס לקישור המצורף ולמלא את המשוב על חוגי קרן קרב בהם השתתפתם השנה.יום טוב,מרים גבריאלוב - רכזת חוגי קרן קרב.
קרא עוד...
ביום חמישי,י' בטבת, לאחר חזרות ועמל רב הציגו כיתה ה1 טקס לעשרה בטבת, הצום אשר מציין את תחילת המצור על ירושלים ויום הקדיש הכללי עבור יקירנו שנרצחו בשואה ויום פטירתם לא נודע.הילדים הציגו את הגזרה,הביעו את הקושי במצור ואף יצרו סרטונים קצרים בנושא שנאת חינם- בהם המחישו סיטואציות מחיי בית הספר.לצערנו, שנאת חינם ישנה גם היום ולא רק חלקת העבר.שנזכה לראות בבניין בית המקדש במהרה, אמן!
קרא עוד...
ביום רביעי,לפני חופשת חנוכה, יצא מרוץ הלפיד המסורתי של תלמידי אריאל. המרוץ מוקדש לזכרם של האחים תושבי אריאל, דביר ונוי אנטר ז"ל, שנרצחו בפיגוע אכזרי בעיר מומבסה שבקניה לפני אחת-עשרה שנים. נציגים מכיתות ג-ו יצאו מבית הספר וצעדו לאמפי הגדול שבכניסה לעיר.שם פגשו את נציגי בתי הספר השונים בעיר וכן מכובדים נוספים,יחד הדליקו את הלפיד שלהם באמצעות הלפיד הבוער שהיה במקום.ישר כח על הארגון והובלה של ישי ומאיה- מורי הספורט.חיבוק גדול למשפחת אנטר.
קרא עוד...
שכבות א-ב חגגו את חנוכה בתפילה חגיגית משותפת, שירי חנוכה ופתרו חידות בציורים. לאחר המפגש התחלקנו לפי כיתות. כיתות א׳ הכינו חנוכיות צבעוניות וכיתות ב׳ הכינו סביבונים מדליקים.
קרא עוד...
היום ציינה כיתה ב 3 את חג הסיגד.נצחיה - תומכת ההוראה שיתפה את התלמידים בסיפורה האישי והמחישה את הרצון והכמיהה של בני העדה לארץ הקודש, לירושלים!יישר כח לצוות הכיתה - תחיה ונצחיה.
קרא עוד...
לכבוד יום הולדת ה-30 לבית הספר, חיברה המורה חמדה אברהמי את המילים להמנון החדש על פי המנגינה של השיר "מהפכה של שמחה". מילות ההמנון מבטאות את החיבור, הגישה והייחודיות של בית הספר.קבלו אותו :)
קרא עוד...
השבוע נערכו בחירות למועצת התלמידים של בית הספר בהובלת הרב אלעד.היתה כמובן תעמולה שכללה פרסומים של המתמודדים השונים, ובדמוקרטיה כמו בדמוקרטיה - הבחירות חשאיות..מחכים לתוצאות :)בהצלחה לכל המועמדים!
קרא עוד...
ביום שישי י"ז באלול נערכה בבית הספר אמירת סליחות משותפת. תודה לרב אבנר שהוביל ולידידיה קראווני על תקיעות השופר.היה מרגש ומשמעותי!שכל תפילותינו יתקבלו ברצון.
קרא עוד...
אי"ה ביום שישי, י' באלול התשע"ז נפתח בהתרגשות את שנת הלימודים.בואו בשמחה!
קרא עוד...
קבלו אותו - הסמל החדש של בית הספר
קרא עוד...
קרא עוד...
ארועים ופעילויות
נושא שנתי - אחדות
דמויות החמ"ד - הרב והרבנית נרי"ה ז"ל
תורה לשמה
מרחבי מקצוע
מרחבי כיתות
שו"ת עם הרב
ארכיון תשע"ח
ארכיון תשע"ז
ארכיון תשעט